در نشست ستاد بحران شهرستان اسفراین بر آمدگی

صبح امروز نشست مدیریت بحران شهرستان فاروج در محل فرمانداری و با حضور فرماندار ، مدیران  ادارات و نهادهای مرتبط وحضور  مدیر عامل و جمعی از  مسئولین جمعیت هلال احمر خراسان شمالی برگزار شد و در آن بر ضرورت آمادگی های لازم قبل از بحران تاکید شد.

سجادی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در این نشست به تاریخچه بحران اشاره کرد و گفت ایران یکی از ده کشور دنیاست که بیشترین حوادث طبیعی در آن به وقوع می پیوندد. وی افزود از  40 حادثه شناخته شده که در دنیا 31 حادثه در ایران امکان وقوع دارد .سیل،  زلزله و خشکسالی که بیشترین خسارات را وارد می کند. سجادی بر ضرورت آمادگی همه دستگاهها و نهادهای امدادرسان تاکید کرد و در تشریح چرخه مدیریت بحران به چهار مرحله پیشگیری ،آمادگی مقابله و بازسازی و بازتوانی اشاره کرد و در هر مورد به تفصیل سخن گفت و با ارائه گزارش از زلزله آذربایجان شرقی ، تجربیات جمعیت هلال احمر در امدادرسانی را منتقل نمود.

مصیب عنابستانی فرماندار شهرستان فاروج نیز امدادرسانی زمستانی را مورد توجه قرارداد و خواستار آمادگی دستگاههای دارای سالن برای اسکان اضطراری احتمالی شد وی پلیس راه ، صنعت و معدن تجارت ، سپاه و بسیج و راه و شهرسازی را مورد خطاب قرار داد و خواستار بازبینی و آماده سازی تجهیزاتشان برای بکارگیری در شرایط بحرانی احتمالی شد.

عنابستانی بر ضرورت بازگشایی مسیرهای مهم بویژه مسیر دستگاه های امداد رسان شرایط اضطراری ، توجه  به ابنیه در حال ساخت و امور عمرانی و آمادگی شرکت توزیع فرآورده های نفتی نسبت به ذخیره سازی سوخت تاکید کرد و خواستار مراقبت اداره منابع طبیعی در جلوگیری از قطع درختان توسط سودجویان شد.وی افزود دستگاههای عضو ستاد بحران و شرکت های بیمه اسامی کشیک خود را به دفتر مدیریت بحران اعلام نمایند و هواشناسی نیز وضعیت جوی را اطلاع رسانی کند.

عنابستانی به شرکت گاز ، بخشداران ، اورژانس 115 و آبفای روستایی نیز تذکراتی داد و گفت : خط تلفن  همراه ویژه ای برای مدیریت بحران منظور خواهد شد که اطلاع رسانی آن از طریق آن به مشابه دستورهای صادره از مدیریت بحران خواهد بود.در پایان این نشست مدیران برخی دستگاههای اجرائی وضعیت آمادگی  پتانسیل ها و مشکلات خود را در شرایط امدادرسانی مورد توجه قرار داده و ارائه گزارش کردند.

/ 0 نظر / 54 بازدید