جمعیت هلال احمر خراسان شمالی  
درباره وبلاگ
نویسندگان وبلاگ

موضوعات وبلاگ
مطالب اخیر
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
لینک دوستان
آمار و آر اس اس


  Feed  
لوگوی دوستان
وبلاگ فارسی

طراحی وب
همایش بزرگ داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

 

همایش بزرگ داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

اهدای بیش از10 هکتار زمین برای پایگاههای جاده ای ، کسب رتبه نهم کشوری در انتخابات هلال احمر ایجاد 136 پایگاه داوطلبی و تجهیز 80 پایگاه ، اهدای 2 هزار واحد خون، و کمک 130 میلیون تومان به زلزله زدگان آذربایجان شرقی از جمله مواردی بودند که حامد سجادی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در سخنان خود در همایش بزرگ داوطلبان بیان کرد.

وی یادآور شد تشکیل تیم های امداد ونجات روستایی از اولویت های جمعیت هلال احمر است و پایگاههای داوطلبی روستایی و تحقق این مهم موثر هستند.

سجادی جمعیت محدود 850 هزار نفری خراسان شمالی را مورد توجه قرار داد و گفت بیش از 66 هزار نفر بالاتر از 16 سال هم اکنون عضو سامانه الکترونیکی جمعیت هلال احمر هستند.وی همچنین از برگزاری کنگره علمی جوانان هلال احمر و همچنین اردوی جهادی با نظارت یونیسف در خراسان شمالی در آینده نزدیک خبر داد و از داوطلبان و خیرین استان که در برنامه های متعدد خیرخواهانه هلال احمر مشارکت داشته اند قدردانی کرد.این مراسم که در روز شهادت امام سجاد (ع) در محل سالن گلشن شهر بجنورد برگزار شد با مداحی آقای محراب مداح کشوری ادامه یافت و سپس یکی از داوطلبان پیش کسوت استان به ایراد خاطرات و ارزشهای داوطلبی پرداختند.

سیف الله مطلبی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی سخنران بعدی همایش بود که به یاری وکمک نیازمندان به عنوان ارزشی دینی و جایگاه آن در معارف اسلامی و دینی اشاره کرد و گفت شما داوطلبان به اختیار و انتخاب خود کارخداپسندانه و ارزشمندی را در همه زمانها و بویژه در حوادث و سوانح برای خدمت به مردم انجام می دهید و عمر و جوانی و آسایش و آرامش خود را فدا می کند قطعا پاداش آن با خداست.وی انگیزه الهی را در خدمات داوطلبانه هلال احمر بالاترین سعادت و موفقیت دانست و گفت عبادت معنایی وسیعی دارد و کمک به دیگران نوعی عبادت است.مطلبی توصیه کرد داوطلبان مثل دیده بانان قوی در جای جای استان در ابعاد مختلف خدمت رسانی کنند و منتظز زلزله و سیل و حادثه نمانند زیرا برخی آسیب های اجتماعی از زلزله و سیل مخرب ترند.

 در پایان این مراسم از 70 نفر از داوطلبان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.همچنین 621 نفر از جوانان هلال احمر که سن آنها بالاتر از 29 سال شد با تعویض کاور مهرانگیزان و پوشیدن لباس داوطلبان به صورت نمادین توسط 2 تن از اعضای آقا و خانم و قرائت متن تحلیف به عمل آمد.

 

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

15 آذر 5 دسامبر روز جهانی داوطلبان

داوطلبان هلال احمر،  مروجان صلح و دوستی پایدار برای همه جهانیان هستند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با تبریک روز داوطلبان هلال احمر گفت: داوطلبان هلال احمر افرادی ایثارگر هستند که نامین نیازهای معنوی و مادی نیازمندان و اقشار آسیب پذیر از دغدغه های آنهاست و آمادگی دارند تا کمکهای مالی و خدمات خود را در هنگام حوادث به صورت افتخاری و خیر خواهانه ارائه دهند.سجادی با بیان اینکه سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مسئولیت ساماندهی این خدمات را بر عهده دارد ، در تشریح عملکرد معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت داوطلبان استان در قالب طرح ملی همای رحمت بسته های غذایی و افطاری بین نیازمندان روزه دار توزیع کردند وبه مددجویان نیازمند خدمات دارویی و بیمارستانی ارائه نمودند و در تعامل با بانکها به تعدادی از آنان وام قرض الحسنه درمان، ارائه نمودند.

 سجادی تعداد داوطلبان استان را 28 هزار نفر اعلام کرد و افزود هم اکنون 136 خانه داوطلب روستائی ، مساجد شهری ، ادارات و کارخانجات در ارائه خدمات خیرخواهانه و داوطلبانه فعال می باشند.وی اقدامات بهداشتی و درمانی در نقاط محروم استان و اعزام کاروانهای سلامت به این مناطق  و حمایتهای روانی و مشاوره در سطح مدارس و کانونهای هلال احمر را بخشی دیگر از اقدامات این معاونت شمرد و افزود داوطلبان جمعیت هلال احمر استان 75 میلیون تومان وجه نقد و 45 میلیون تومان اقلام غیر نقدی اهدایی مردم شامل پتو ، آب معدنی و مواد غذایی و لباس گرمرا برای  زلزله زدگان آذربایجان شرقیجمع آورینمودند.

سجادی اهدای لوازم التحریر و بسته های غذایی و فرهنگی به دانش آموزان نیازمند و دیدار با خانواده های معلولین را در قالب طرح های ارمغان مهر و مهرورزان آسمانی از دیگر اقدامات داوطلبانه هلال احمر شمرد.وی به 19 پروژه داوطلبی در نقاط محروم و حواشی شهر و نقاط روستایی از قبیل طبخ غذای گرم ، توزیع گوشت قربانی ، توزیع شیرینی و شربت و سایر خدمات عام المنفعه نیز اشاره کرد و گفت همه این اقدامات با مشارکت داوطلبان استان صورت گرفته و قابل تقدیر است.

 سجادی یادآور شد به مناسبت روز جهانی داوطلبان، دوشنبه 20 آذر در همایشی باهمین عنوان از زحمات داوطلبان فعال استان  قدردانی خواهد شد و اقدامات فراوان آنان به تفصیل تشریح خواهد شد    .

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

19 پایگاه زمستانه در طرح امداد و نجات هلال احمر خراسان شمالی

19 پایگاه زمستانه در طرح امداد و نجات هلال احمر خراسان شمالی در قالب پایگاههای بین شهری و مراکز ERT دایر شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی : در طرح امداد و نجات زمستانی این جمعیت 19 پایگاه امدادی از 15 آذر ماه راه اندازی شد. فعالیت این پایگاهها تا 14 فروردین ماههمزمان با طرح نوروز ادامه خواهد داشت. این پایگاهها مجهز به خودرو ،آمبولانس و دیگر تجهیزات مورد نیاز امداد و نجات خواهد بود در مجموع 114 نبرو فعالیت دارند. سجادی افزایش خدمات امداد و نجات در محورهای استان ، استفاده بهینه از توان و پتانسیل عملیاتی امدادگران هلال احمر و افزایش ایمنی در اده های استان را از جمله اهداف اصلی طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ذکر کرد.وی اسکان ، پذیرش و تغذیه مسافرین در شرایط اضطراری > نجات حادثه دیدگان ، درمان بیماران سرپایی و کمکهای اولیه به آنان ، ایجاد امکان تردد ایمن در جاده ها و ... از جمله خدمات جمعیت هلال احمر در طرح امداد و نجات زمستانی خواهد بود.

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

مانور فرضی زلزله به مناسبت 8 آذر در 18 مدرسه مرکز استان

مانور فرضی زلزله به مناسبت 8 آذر روز سراسری زلزله در مدارس به طور همزمان در سراسر کشور  در مدارس استان خراسان شمالی با مشارکت آموزش پرورش و دیگر دستگاهها و با حضور معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان و استاندار و معاون عمرانی استاندار در دبیرستان پسرانه تلاش برگزار شد که در این مانور تعداد 25 مصدوم فرضی پیش بینی شده و در 11 کلاس توسط 11 مربی جمعیت هلال احمر استان در ساعات اولیه صبح اصول پناهگیری و تخلیه اضراری  آموزش داده شد. تعداد 2 درمانگاه اضطراری برای تریاژ مصدومین احتمالی پیش بینی شده و توسط آمبولانسهای هلال احمر و اورژانس به بیمارستانها انتقال داده شد. مصدوم گرفتار شده در حریق طبقه دوم ساختمان آموزشی دبیرستان تلاش توسط عملیات تیرول تیم امداد و نجات (واکنش سریع ) جمعیت هلال احمر به محل درمانگاه اضطراری منتقل و از آنجا به بیمارستان اعزام گردید تعداد  350 دانش آموز و 10 پرسنل و 20 امدادگر در این مانور حضوز داشتند .. درپایان احمدی بیغش استاندار خراسان شمالی به حادثه خیزی این منطقه و آمادگی هر چه بیشتر نیروهای امدادونجات اشاره کرد

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

عملکرد معاونت امور داوطلبان در طرح داوطلبان عاشورایی در روز تاسوعا و عاشورای حسی

عملکرد معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در طرح داوطلبان عاشورایی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی

عنوان طرح : طرح داوطلبان عاشورائی

زمان اجرا: آبان ماه سال 91 ماه محرم – تاسوعا و عاشورای حسینی (4و5 آذر ماه سال 91)  

مسئول طرح : شعب جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

مجری طرح :  خانه های داوطلب

«    تعداد داوطلبان شرکت کننده در طرح :   227 نفر

«    تعداد پرسنل شرکت کننده در طرح:   19 نفر

«    تعداد برپایی چادر سلامت:   17 پایگاه

«    تعداد پزشکان و پیراپزشکان شرکت کننده در طرح:  21 نفر

«    ویزیت رایگان بیماران:   670 نفر

«    معرفی به پزشک متخصص:    35 نفر

«    اهداء دارو به بیماران:    133 نفر

«    ارزش ریالی داروی اهدایی:   000/400/22 ریال

«    تست قندخون:    1544 نفر

«    تست فشارخون:  2352 نفر

«    تعداد آمبولانس بکارگیری شده:    7   دستگاه

«    تعداد خودروی بکارگیری شده:    10  دستگاه

«    تعداد غذای گرم توزیع شده بین نیازمندان عزاداران حسینی :  7800 نفر(2900 خانوار)

«    تعداد سفره های برپاشده توسط نیکوکاران و خیرین :    54 سفره

«    تعداد بهره وران نیازمند عزادار از سفره های برپا شده : 4650 نفر

«    توزیع شیرکاکائو به عزادارن : 3400 نفر

«    برپایی ستاد گمشدگان کودکان : 7 ایستگاه –(عملکرد)تحویل 26 کودک گمشده به خانواده هایشان

«    مفروش کردن محل برپایی نماز ظهر عاشورا : 2000 متر مربع توسط کفپوش های امدادی هلال احمر

میزان مشارکت داوطلبان و خیرین و پرسنل :    000/000/240 ریال

میزان مشارکت جمیعت هلال احمر استان :     000/000/25 ریال

هزینه کل اجرای طرح :                            000/000/265 ریال

تعداد کل بهره وران (خدمات بهداشتی درمانی-توزیع غذای گرم –سفره عاشورایی و پذیرایی عزاداران) : 20584 نفر

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

تجهیز و راه اندازی 4 خانه داوطلب هلال احمر شهرستان شیروان (خراسان شمالی)

در راستای توسعه ی خانه های داوطلبی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در روز 5شنبه 2 آذر ماه سال جاری 4 خانه داوطلب در شهر لوجلی و روستاهای ینگه قلعه ،گلیان و خانلق در 3 بخش مرکزی ، سرحد و قوشخانه شهرستان شیروان با حضور مدیر عامل و معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و معاونین فرماندار، بخشداران و دهیاران و اهالی روستاها تجهیز و راه اندازی شد.با عنایت به اینکه استراتژی مهم سازمان داوطلبان با رویکرد جدید تخصصی شدن داوطلبان  می باشد از اینرو آموزش امداد و کمکهای اولیه به روستائیان ، شناسایی و جذب خیرین از توصیه های مهم سجادی مدیر عامل جمعیت استان به رؤسای خانه های داوطلبی  این پایگاهها بود و همچنین کمک به همنوعان در حوادث احتمالی مورد تاکید ایشان قرار گرفت.جمعیت هلال احمر شهرستان شیروان 35 خانه داوطلبی در مساجد شهری ،ادارات و کارخانجات ،ورزشگاهها و روستاها داشته که 15 خانه داوطلبی به تجهیزاتی از قبیل کامپیوتر، پرینتر، میز کار و سایر ملزمات اولیه به ارزش 300 میلیون ریال(سیصد میلیون ریال)  متجهیز شدند.

 

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ آذر ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

امدادرسانی امدادگران جمعیت هلال احمر استان به 483 حادثه در 7 ماه امسال

 امدادگران جمعیت هلال احمر خراسان شمالی به 483 حادثه در 7 ماه امسال امدادرسانی کردند.مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی روز گذشته با اعلام این مطلب گفت: به 2 هزار و 227 خانوار آسیب دیده در این مدت خدمات ارائه شد.«مصطفی صالح پور» تعداد حوادث به وقوع پیوسته در این مدت را 529 مورد اعلام کرد و افزود: در این حوادث 8 هزار و 108 نفر حادثه دیده و 931 مصدوم داشتیم.وی از فعالیت 2 هزار و 133 نیروی عملیاتی در این مدت خبر داد و تصریح کرد: 810 بسته غذایی و 654 اقلام زیستی هم طی این مدت توزیع شد.وی با بیان این که 235 نفر در این مدت اسکان داده شدند، عنوان کرد: میانگین عملکرد مدت حضور در عملیات 16 دقیقه و 49 ثانیه و در حوادث جاده ای 6 دقیقه و 54 ثانیه بود.

 

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آبان ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

اهم فعالیتهای سازمان جوانان هلال احمر به مناسبت سالروز کتابخوانی و هفته کتاب

اقدامات انجام شده به مناسبت سالروز کتابخوانی و هفته کتاببه شرح ذیل اعلام می گردد:

1-بازدید معاونت امور جوانان و معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی به همراهی کارشناس شاخه پیش دبستانی  استان  از مهدهای تحت پوشش غنچه های هلال

2-اهدا 1500 جلد کتاب داستان به مهدهای تحت پوشش مهدهای غنچه های هلال

3-اجرای سرود توسط کانون غنچه های هلال

4- اهدای لوح تقدیر به مدیر مهد کودک شهر قصه

5-اهدا ماهنامه های غنچه های هلال به اعضای غنچه های هلال

مهدی علی آبادی معاونت امور جوانان

...
نوشته شده توسط فهیمه فیروزیان در ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آبان ،۱۳٩۱        لینک               پيام هاي ديگران()

  powered by persian weblog